Fundacja


O fundacji
Beata Wardak
Leszek Świdziński
Wywiad
   

Beata Wardak

Ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalny Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Krystyny Szostek-Radkowej. Doskonaliła swoje umiejętności w salzburskim "Mozarteum" pod kierunkiem Heleny Łazarskiej i Grace Bumbry.

Uroda i talent aktorski pozwalają jej wcielać się w takie role jak tytułowa Carmen w operze G.Bizeta, Dorabella w "Cosi fan tutte" W.A.Mozarta, Azucena w "Trubadurze" G.Verdiego.

Występuje na scenach teatrów operowych w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Japonii, Libanu jako Olga w "Eugeniuszu Onieginie" P.Czajkowskiego, Dama w "Czarodziejskim flecie" W.A.Mozarta, Czipra w "Baronie cygańskim" J.Straussa, Magdalena w "Rigoletcie" G.Verdiego oraz niezrównana tytułowa Carmen G.Bizeta. Bierze udział w koncertach operetkowych, pieśniarskich i oratoryjnych, śpiewając m.in.: "Stabat Mater" A.Dvoraka, K.Szymanowskiego, "Requiem" W.A.Mozarta, "Mesjasza" G.F.Haendla, "Pieśni i tańce śmierci" M.Musorgskiego, Pieśni F.Chopina, R.Schumanna i F.Schuberta. Ma w dorobku liczne płyty, spektakle autorskie i film oparty na pieśniach Fryderyka Chopina.

Obecnie jest solistką w Warszawskiej Operze Kameralnej, oraz bierze udział w licznych festiwalach krajowych i zagranicznych.

Jest założycielem Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej prosperującej od 2004r., gdzie pełni funkcję prezesa. W ramach działalności fundacji organizuje liczne koncerty w kraju i za granicą. Jest również twórcą Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu. 
PROJEKT STRONY WWW: 84.PL